This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

The Soundrops - pastoral rock band

O ZESPOLE


Czasem dziadek brał Tomasza do " salonu" i tam otwierał fortepian, którego wieko miało kolor kasztanów. Palce jakby obrząkłe zwężające się na końcach, przebierały po klawiszach, ten ruch dziwił i dziwiło sypanie się kropli dźwięku.
Czesław Miłosz Dolina Issy


The Soundrops to zespół grający pastoralnego rocka, złożony z rodzeństwa - Gera (Gerard Nowak: śpiew, harmonie, gitary, bas, instrumenty perkusyjne, flet, długopis elektryczny) i Morelli (M***a Nowak: śpiew, djembe, pomoc astralna) oraz OtoKarbalcego (Paweł Kuźmiak: śpiew, gitara, harmonijka).

Założony w 1999 r. przez byłych członków nieodżałowanego The Round Triangle (Ger i Paf byli tam w składzie opału), zespół The Soundrops zdobył lokalną sławę w 2004, dzięki (Lawdżoj) akustycznym wersjom piosenek zespołu Armia.

Od 2006 r. i płyty "Future Perfect in the Past" nagranej w studio SP Records, zespół zaczął publikować własny materiał. Kolejne przedsięwzięcia: "Half", "Good Afternoon", almost ocierające się o Grandmy Award "Outward" oraz "Night" (obycztery 2007) zostały nagrane na Poddaszu i wyprodukowane przez Gera. Dojrzałe (hehe) albumy Soundrops to "Interim", "From Time To Time", "Weathertop", i "Downhill Uphill" (zdaje się że the best of them all), "Deaths" i "A Bottle of Oil" (wszystkie 2008). Kolejne wyczyny zespołu to "On", "Rightunders" i "Friends" (2009) oraz stateczny "1500 - 100 - 900" (2010). "Takdotletaktak" (2009) to polskojęzyczny suplement do otherwise anglojęzycznej dyskografii.

Kolejny album The Soundrops, "Good Reinerz" (2010), poświęcony jest w całości Górom Bystrzyckim, Gero mówi, że ten jest najlepszy. Jeszcze nowszy "Helpers" (i towarzyszący mu singiel Dusk, obydwóch 2011), wiele nie zmieniły, wciąż te same rzewne nudy (a tak tu sprawdzam czy dokładnie czytasz hihi).

"August" (2012) próbuje zamknąć w sobie pełnię i obietnicę tytułowego miesiąca. Po nim następuje równe "Twenty" z roku 2014, podobno przeboyowe. A dalej już tylko wieczność, czyli "Eternity"(2015)...

Ale to jeszcze nie wszystko. Ostatnio Soundropsi wydaly nowy album pt. "Love Love". No to trzeba go posłuchać, przechodząc z tragarzami!


Gero zaśpiewał również na albumie "Luna" Tomasza Budzyńskiego i miał malutki wkład w album Armii "Pocałunek Mongolskiego Księcia" w postaci słowa mówionego a czasem wręcz krzyczanego. W bardziej znaczny sposób burczał w chórkach na armijnym "Freaku" z 2009 r., na którym był także współautorem większości tekstów. W 2010 roku The Soundrops wrzucili do netu album "Songs from the Cloud" złożony wyłącznie z armijnych coverów. Piosenka Towards the East w zremasterowanej wersji znalazła się na płycie Armii pt. "Podróż na Wschód", za co serdecznie dziękujemy.

Zespół The Soundrops ma się dobrze i pozdrawia cię.


 

Odwiedzin: 115264